Tanie wczasy za granicą – gdzie latamy?

Nasi rodzice i starsi krewni ciągle potrafią kręcić głową z niedowierzaniem słysząc o tym, że wybieramy się na wakacje poza Polskę. Trudno się temu dziwić, skoro w ich czasach wyjazd tego rodzaju wiązał się z ogromnymi kosztami, a do tego wymagał sporych przygotowań logistycznych.

z37Dziś jednak zagraniczne wczasy potrafią być cenowo nie mniej atrakcyjne niż te, które są nam oferowane w Polsce. Nie pytamy więc o to, czy wylot za granicę jest opłacalny, ale o to, gdzie latać, by wypoczywać tanio.

Synonimem tanich wczasów zagranicznych niezmiennie pozostaje Egipt, latamy więc do Hurghady bez względu na to, jak skomplikowana jest sytuacja panująca w tym państwie. Sceptycy z niedowierzaniem kiwają głowami zastanawiając się nad tym, jak daleko może posunąć się nonszalancja turystów dążących do taniego wypoczynku, póki co jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ich obawy nie znajdują uzasadnienia. Turyści są potrzebni Egiptowi, tak samo, jak Egipt jest potrzebny turystom, a zawirowania polityczne w tym państwie rzadko destabilizują życie zagranicznych gości.